قیمت پایه برای طراحی کتاب هر صفحه 10هزار تومان (به استثناء کتابهای کمک درسی و دارای فرمول)

قیمت پایه برای طراحی یونیرم (قالب) 1،000،000 تومان

مشورت یا سفارش از طریق تماس با شماره 09924151506 یا تلگرام  و بله

محاسبه هوشمند قیمت صفحه آرایی از طریق فرم زیر

 • (بیش از یک عدد در هر سه صفحه)
 • Hidden
  این رقم با تغییر پارامترهای مختلف تغییر میکند
 • Hidden
  این رقم با تغییر پارامترهای مختلف تغییر میکند
 • Hidden
 • این رقم با تغییر پارامترهای مختلف تغییر میکند

  جهت ثبت سفارش توضیحات قسمت پایین را مطالعه بفرمایید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

 پیشنهاد می‌شود از صفحه نمونه کارهای صفحه آرایی کتاب هم بازدید داشته باشید.

مراحل ثبت و انجام سفارش

 • ارسال چند صفحه جهت تخمین دقیق قیمت: سپس از طریق ایمیل Fekrazadeh (at) gmail و یا شبکه های اجتماعی تلگرام یا واتساپ یا بله تعدادی از صفحات کتاب را (به صورت PDF یا WORD) جهت تخمین دقیق قیمت به همراه مشخصات دقیق کتاب از قبیل (اندازه کتاب، زمان مورد نیاز، تعداد تقریبی صفحات، نیاز به طراحی قالب) را برای ما ارسال بفرمایید. شماره تماس خود را نیز از همان طریق جهت مذاکره برای ما ارسال کنید تا با شما تماس گرفته شود.
 • ارسال پیش فاکتور و پرداخت هزینه: پیش فاکتور جهت بررسی و تایید ارسال می­ گردد. پس از تایید و واریز پیش پرداخت (بین 20 تا 50 درصد) و سپس ارسال اطلاعات برای کارشناسان طراحی، کار طراحی رسما آغاز می گردد. در این مرحله شما به طراح معرفی خواهید شد و از این پس روند پروژه به طور کامل در ارتباط با طراح پیش خواهد رفت.
 • ارسال نسخه اولیه فایل طراحی شده جهت تاییدیه برای انجام ادامه کار و مشاوره در خصوص چاپ کتاب
  • در صورت نیاز به طراحی قالب کتاب، طراحی اولیه جهت بررسی و اخذ تاییدیه ارسال می گردد. پس از اعلام تغییرات لازم توسط کارفرما و اعمال آن ها توسط کارشناسان آرنگ، جهت تایید، مجدداً طرح برای کارفرمای محترم ارسال شده و پس از تسویه حساب این مرحله، ادامه کار طراحی صفحات کتاب آغاز می گردد. (به نکات پایین توجه شود)
  • در صورت عدم نیاز به طراحی قالب: تعدادی از صفحات کتاب با قالب پیش فرض طراحی شده و جهت تاییدیه فونت و حاشیه به کارفرمای محترم ارسال می‌گردد. درصورت تایید، ادامه کار انجام شده و در نهایت نسخه اولیه برای کارفرما جهت ارسال تغییرات لازم ارسال می گردد. در این مرحله بخش دیگری از مبلغ طبق پیش فاکتور می تواند تسویه حساب گردد.
 • بررسی مجدد و ارسال فایل: درصورت نیاز به تغییرات طرح، ویرایش‌های لازم انجام و تقدیم می گردد و پس از آن تسویه حساب نهایی انجام خواهد شد.

جهت هرگونه مشورت با ما تماس حاصل فرمایید.

نکات مهم

 • اصلاحات ویرایشی بعد از صفحه آرایی بسیار وقتگیر بوده و باعث چندین برابر شدن هزینه‌ها می‌گردد، سعی گردد تا حد ممکن بعد از ویراستاری کامل فایل‌ها تحویل گردد.
 • حداقل مبلغ ثبت سفارش طراحی کتاب یک میلیون تومان می‌باشد.
 • طراحی یونیفرم برای کتاب‌های ساده رایگان می‌باشد و از قالب عمومی استفاده می‌شود. در صورتی که سفارش طراحی هدر و فوتر و صفحه فهرست اختصاصی برای کتاب داشتید مبلغ 350 هزار تومان به مبالغ فوق اضافه می‌گردد. (یونیفرم چیست؟)
 • تهیه فهرست فصلها و فصل بندی کتاب در قیمت ها لحاظ شده است. اما شماره گذاری عکسها، فرمولها و جداول باید در فایل ارسالی درج شده باشد.
 • تحویل فایل لایه باز جزو تعهدات استودیو نمی باشد و در صورت درخواست با افزایش 20 تا 50 درصدی مبلغ همراه خواهد بود. در صورت تحویل فایل لایه باز، اصلاحات ویرایشی بر عهده کارفرمای محترم خواهد بود.

نمونه کارهای طراحی کتاب استودیو صفحه آرایی آرنگ

 

تعرفه صفحه آرایی کتاب یا طراحی کتاب تابع فاکتوهای  متفاوتی می باشد.

موارد حائز اهمیت بر قیمت صفحه آرایی کتاب شامل موارد زیر است:

تاثیر تعداد صفحات داخلی کتاب بر هزینه

از مهمترین فاکتورها در قیمت صفحه آرایی کتاب در ایندیزاین تعداد صفحات آن است. هر چه تعداد صفحات کتاب شما بیشتر باشد، هزینه پایین تری جهت انجام خدمات صفحه آرایی (به ازای هر صفحه) در پی خواهد داشت.

زمان مورد نیاز برای انجام صفحه آرایی کتاب در ایندیزاین

زمان مورد نیاز جهت تکمیل صفحه آرایی از دیگر فاکتورهای مهم در قیمت صفحه آرایی کتاب می باشد. هر چه در زمان کمتری صفحه آرایی انجام شود و فوریت در تکمیل اهمیت داشته باشد، قیمت به مراتب بالاتر خواهد بود.

نیاز به اصلاحات پس از طراحی صفحات کتاب

هیچ صفحه آرایی خالی از اشکال و خطا نیست. اما گاهی خطاها و ایرادهای تایپی در فایل ارسالی از سوی نویسندگان می باشد که بعد از انجام صفحه آرایی خواهان اصلاح آن هستند. این گونه رفع ایرادات در نرم افزار صفحه آرایی ایندیزاین به راحتی نرم افزار word نبوده و طراح وقت زیادی برای یافتن کلمات مورد نیاز جهت اصلاح صرف می کند. هر چه تعداد این اصلاحات و اصطلاحات رفت و برگشت ها بین نویسندگان محترم و طراح بیشتر شود، بر قیمت تمام شده خدمات صفحه آرایی موثر خواهد بود.

همچنین گاهی طراحی انجام شده باب سلیقه نویسندگان نبوده و خواهان تغییراتی در محل یا اندازه عکس‌ها، فونت‌ها، نمودارها، حاشیه‌ها و غیره بعد از انجام توافقات قبلی خواهند داشت. این تغییرات به راحتی نرم افزار word نبوده و هر کدام از این تغییرات نیازمند صفحه آرایی مجدد آن فصل خاص و جابجا نمودن محل عکسهای صفحات پیش رو خواهند داشت. بدیهی است این رفت و برگشت ها هم بر زمان و هم بر هزینه صفحه آرایی تاثیر زیادی خواهند داشت.

تعداد عکسها، نمودارها، فرمولها، عبارات انگلیسی مختلط با فارسی و پاورقی‌ها در طراحی و صفحه آرایی کتاب

از دیگر فاکتورهایی که تاثیر بسزایی بر قیمت صفحه آرایی کتاب دارد، تعداد فرمولها، حروف انگلیسی مختلط با فارسی، جداول، عکسها و نمودارها و پاورقی‌ها است که با زیاد شدن تعداد آن ها کار طراح پیچیده‌تر شده و افزایش هزینه دستمزد را در پی خواهد داشت.

برای مثال عبارات مختلف انگلیسی و فارسی، در نرم افزار ایندیزاین، ممکن است جابجا شود و یا اعداد انگلیسی به فارسی تبدیل شود که زمان زیادی برای تبدیل مجدد به انگلیسی و رفع ایرادات جابجایی حروف (مثل پرانتزها و غیره) خواهد داشت که باعث افزایش قیمت صفحه آرایی خواهد شد.

قیمت صفحه آرایی کتاب تعرفه طراحی کتاب هزینه صفحه بندی کتابفاکتور قطع کتاب در تعرفه صفحه بندی کتاب

قطع کتاب از مهمترین فاکتورها در هزینه صفحه آرایی می باشد. بدیهی است که هر چه اندازه و ابعاد کتاب بزرگتر باشد، مطالب بیشتری را در یک صفحه جای می دهد، بنابراین قیمت بیشتری جهت دستمزد به طراح پرداخت می گردد. توصیه میکنیم حتما مقاله قطع کتاب را از اینجا مطالعه بفرمایید.

اثر رنگی یا سیاه و سفید بودن‌ها بر قیمت صفحه آرایی کتاب در ایندیزاین

چهار رنگ بودن، دو رنگ بودن و یا تک رنگ بودن نیز از فاکتورهای دیگر بر قیمت صفحه آرایی کتاب می باشد. با توجه به پردازش تصویری که جهت آماده سازی برای چاپ روی عکس ها انجام می گردد، طبیعتاً صفحه آرایی کتاب رنگی نسبت به سیاه و سفید قیمت تمام شده بیشتری خواهد داشت.

 

دیزاین صفحه کتابچه

در طراحی ورق کتابچه که به اصلاح ما به آن طراحی یونیفرم هم می‌گوییم، فاکتورهای بسیاری موثر است که توصیه میکنیم در صفحه طراحی یونیفرم کتاب مطالعه بفرمایید. در این صفحه نیز میتوانید نمونه کارهای دیزاین کتابچه را توسط استودیو صفحه آرایی آرنگ ملاحظه بفرمایید. انتخاب رنگ، انتخاب فونت و اندازه آن، اندازه‌ حاشیه، فاصله خطوط و … از مهمترین اصول طراحی صفحات کتابچه هستند.

طراحی کتاب کودک

آتلیه تخصصی صفحه آرایی و طراحی کتاب آرنگ، سابقه ای درخشان در صفحه آرایی و طراحی کتاب کودک و طراحی کتاب داستان با بالاترین کیفیت دارد. این گروه مجرب، با اتکا به طراحان متخصص خود بالاترین کیفیت و جذابترین صفحات را برای شما طراحی کرده و آماده چاپ می کند. صفحه آرایی دو زبانه، صفحه آرایی برای کودکان خاص، کتابهای ویژه و … تخصص ماست.

اصول صفحه آرایی کتاب کودک

اصل مهم در صفحه بندی کتاب کودک سادگی و پرهیز از پیچیدگی است تا ذهن کودک درگیر در هم آمیختگی های بصری نگردد.

دیگر نکته مهم در صفحه آرایی کودک می توان به “سفیدخوانی” اشاره نمود که در واقع در نظر گرفتن سطوح خالی در صفحه علاوه بر حاشیه موجود است که باید به گونه ای باشند که به درک مفهوم و افزایش سادگی کتاب بیانجامد. پر واضح است که سفیدخوانی برای رده های سنی مختلف، متفاوت است و هر چه رده سنی پایین تر باشد، استفاده از سفیدخوانی بیشتر می شود.

یکی از دیگر نکات حائز اهمیت در صفحه آرایی کتاب کودک طراحی صفحه های مقابل به صورت مرتبط است. به عبارت دیگر دو صفحه روبرو بهتر است به مثابه یک “تابلو” طراحی گردد.

طراح صفحه آرایی کتاب کودک علاوه بر تسلط کامل بر اصول گرافیک، می بایست با مسائل روانشناختی کودکان نیز آشنایی کاملی داشته باشد. همچنین در نظر گرفتن اصولی چون پرهیز از تبلیغ خشونت، استفاده از رنگهای جذاب برای کودکان، تاکید بر هویت ایرانی و پرورش روحیه ملی گرایانه کودکان، تاکید بر اهمیت خانواده و غیره در صفحه آرایی کتاب کودک بسیار حیاتی می باشد.

آرنگ و صفحه آرایی کتاب کودک و طراحی کتاب داستان

همچنین استودیو صفحه آرایی آرنگ با هدف کمک به تکامل کودکان کشورمان و فراهم آوردن فرصتی برای رشد کودکان عزیزمان آمادگی خود را جهت همکاری رایگان با موسسات خیریه و غیرانتفاعی که بدون رویکرد مالی اقدام به طراحی کتابهای کودک می کنند، اعلام می دارد.

برای آگاهی از تعرفه ها می توانید از طریق فرم استعلام با ما در ارتباط باشید تا با شما در اسرع وقت تماس بگیریم. همچنین می توانید جهت هرگونه مشورت با ما تماس بگیرید.

یکی از نمونه کارهای طراحی شده توسط استودیو آرنگ:

صفحه آرایی کتاب کودک آرنگ

 

هدف از صفحه آرایی کتاب (صفحه بندی کتاب)

هدف از صفحه آرایی کتاب ایجاد تمایل و اشتیاق در خواننده برای تمرکز بیشتر بر متن و محتوای کتاب است. چشم نوازی، عدم ایجاد حواسپرتی، ایجاد هارمونی مناسب، عدم ایجاد شوک بصری و … از مهمترین نکات یک صفحه آرایی حرفه ای کتاب خوب است. همچنین ایجاد اشتیاق در مخاطب برای دنبال کردن مطالب کتاب و لذت بردن او از زیبایی (فونت و همنشینی تصاویر و متون) صفحه آرایی کتاب از اهداف دیگر است. افزایش ذوق بصری خواننده نیز از دیگر اهدافی است که در کل به فرهنگ و زیبایی بینی جامعه کمک شایانی می کند. (همچنین بخوانید: قیمت طراحی جلد کتاب و طراحی جلد کتاب )

از نکات حائز اهمیت در صفحه آرایی کتاب استفاده از فضای سفید است که به “ارزش خاکستری و یا فضاهای مثبت و منفی” در گرافیک معروف است. استفاده هوشمند از “سفیدخوانی” موجب افزایش هارمونی و هماهنگی کتاب شده و تعادل و توازن بصری ایجاد می نماید. از طرفی استفاده بیش از حد از فضای سفید نیز جالب نیست و ایجاد تعادل در ارزش خاکستری چیزی است که با تجربه و سلیقه صفحه آرا ارتباط مستقیم دارد.

استفاده از اعداد طلایی رسمی و غیر رسمی در تنظیم ابعاد متون، تصاویر، نمودارها، نقشه ها و … نیز در ایجاد چشم نوازی کتاب موثر است.

سایز کتاب ها معمولا وزیری یا رقعی است. قطع وزیری از سایز رقعی و اندازه کتاب قطع رحلی نیز مرسوم تر است.

اعداد طلایی در صفحه بندی و طراحی کتاب

مانند بسیاری از هنرهای بصری از جمله معماری و گرافیک، در طراحی کتاب نیز از اعداد طلایی برای تقسیم بندی فضای صفحات استفاده می شود. شکل زیر توسط طراح معاصر Jan Tschichold از مشهورترین طراحان کتاب جهان، برای حاشیه های کتاب ارائه شده است که در کتاب وی با عنوان  Jan Tschichold: Master Typographer مطرح شده است. (اطلاعات بیشتر در صفحه آموزش صفحه آرایی کتاب) به نسبت های زیر نسبت های ایده آل طراحی کتاب گفته می شود.

اعداد طلایی در ساختار طراحی صفحات داخلی کتاب

از نظر چیچولد طراحی خوب و بد کتاب به صورت زیر تعریف شده است:

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه 4.1 از ۵. تعداد امتیازات 49

اولین کسی باشید که رای میدهد

15 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • پادنگ(فاطمه عاطفی فرد )
  1397-02-04

  سلام ،برای صفحه آرایی یک کتاب 180 صفحه ای اندازه های پالتویی بدون عکس برای هرصفحه چند است؟

  پاسخ
  • استودیو صفحه آرایی آرنگ
   1397-02-04

   با سلام خدمت شما دوست عزیز، با توجه به بدون عکس بودن این کتاب، برای این قطع و متن ساده بدون عکس، حدودا صفحه ای 1800 تومان. (در تاریخ درج این کامنت که سال 97 هستش)

   پاسخ
   • کامران
    1397-04-25

    سلام. اون صفحه ای 500 تومان چیه!! این 1800 تومانی که گفتین چیه؟!! بالاخره صفحه ای چند!!

    پاسخ
    • استودیو صفحه آرایی آرنگ
     1397-04-26

     سلام خدمت شما دوست عزیز،
     از کامنت شما سپاسگذاریم
     صفحه ای 500 تومن پیشنهاد جدید ماست که به مدت محدود این فرصت در اختیار مشتریان قرار داده شده،
     1800 تومن مربوط به قبل از تخفیف و کمپین تخفیف تابستانه ی ما بوده.

     پاسخ
 • غلامرضا ناطقی
  1400-01-29

  با تشکر از مطالب مفید شما استفاده کردم

  پاسخ
  • سینا فکرآزاده (مدیر استودیو آرنگ)
   1400-02-02

   خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید.

   پاسخ
 • سلام. کتابی داریم که چون با گویش محلی نوشته شده تمام کلمات مثل عربی حرکت گذاری شده اند. و نیازه که تقریبا 2 درصد این حرکتهای روی حروف، جاشون بهینه بشه (مثلا اگر فتحه ای کمی زیادی پایین یا بالا بود، بصورت دستی توسط طراح (در ایندیزاین) مکانش بهینه بشه. خواستم ببینم این کار به ازای هر صفحه چقدر به تعرفه کار اضافه میکنه؟

  پاسخ
  • سینا فکرآزاده (مدیر استودیو آرنگ)
   1400-04-26

   با سلام و احترام، در تیم ما این کار حداقل برای هر صفحه 7000 تومان افزایش هزینه دارد.

   پاسخ
 • سمیرا
  1400-05-10

  سلام.من سی طرح میخوام برای روی دفترهام ومطالبی که مینویسم.دوس دارم طرح روی دفتر هام متناسب با نوشته های داخلشون باشه.برای من این سی طرحو چقد طراحی میکنید؟مثل جلد کتاب میخوام .که بعد داخلشون خودم برگه بزارم

  پاسخ
  • سینا فکرآزاده (مدیر استودیو آرنگ)
   1400-05-10

   سلام، برای این خدمت بهتره از یک تصویرساز مناسب بهره ببرید. هزینه هر طرح معمولا بسته به سبک طراحی و نوع جزئیات بین 200 تا 700 هزار تومان متفاوت هستش.

   پاسخ
 • سمیرا
  1400-05-12

  سپاسگزارم از پاسخگوییتون.

  پاسخ
 • هما
  1400-05-30

  من از باب جلوه گر کردن این مطلب ورق
  های زیادی را جستجو کردم و به نظرم این مطلب می تواند از باب بی نهایت از بازدید
  کنندگان مناسب باشد

  پاسخ
 • نور احمد مبارز
  1401-02-30

  من از کارهای شما خیلی خوشم اومده من از افغانستان هستم میخواهم کتاب منو صفحه آرایی کنید و هم طرح جلدش را درست کنید. ممنون البته هزینه مجموعی اش را برایم بگید.

  پاسخ
 • حبیب حاجی‌زاده
  1401-05-07

  سلام موارد درخواستی تنظیمات نرم افزار مربوط به قبل از ویرایش را من نتوانستم روی سیستم خود پیاده نمایم شما مثلا با انی دسک یا هر روش دیگری می‌توانید کمکم کنید؟

  پاسخ
  • سینا فکرآزاده (مدیر استودیو آرنگ)
   1401-08-01

   بله حتما، با واتساپ ما در ارتباط باشین (یا پیامک)

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.