در طرح جلد کتاب ایلدخت نوشته سیده محبوبه موسوی، که طرح روی جلد آن توسط آقای مهدی الوندی صورت گرفته، از یک تم قرمز رنگ استفاده شده است که دلیل استفاده از این رنگ برای تم اصلی کتاب مذمون جنگ‌ها و خون ریزی‌ها در کنار عشق و زیبایی می‌باشد.

و بر روی جلد از یک عکس از یک بانوی ایلدخت استفاده شده است. در پشت جلد نیز به صورت سایه از یک مرد سوار با اسلحه و تفنگ برای قرابت معنایی با عنوان کتاب بهره برده‌ایم.

در پشت جلد این کتاب می‌خوانیم:

پاسی از شب که می‌گذشت، با زوزۀ گرگ‏‌ها، لهیب فروزان آتش بلوط به مال جانی تازه می‌بخشید و برنو‌های کوتاه و بلند، در بهون‏‌ها، برای شلیک بی‏‌قراری مــی‌کردند. نسیمی روح‌نواز در شب‏‌های مهتابی یال‌لطیف اسبان و زلف زیبای دختران اَبروکمان را به ‏نرمی نوازش می‌کرد. خورشید که می‏‌دمید، سیاه‏چادرها بر دیرک‏های استوار برافراشته در دامنۀ زیبای کوهستان خودنمــایی مــی‌کردند. گمبول‏هـــای رنگارنگ آویزان به سیاه‏‌چادرهـا، در فضای بین آسمان آبی و علفزارهای سرسبز، همچون رنگین‏‌کمان جلوه‏‌گر بودند و تصویر هفت‏‌رنگ این طبیعت دل‏‌انگیز چشم و دل هر بیننده‌ای را به مهمانی رنگ‌ها می‌برد و در خلسۀ این زیبایی غرق می‌کرد.
دختران آفتاب‏‌سوخته‌ای که گــونه‌ و نوک بینی‏هاشان قرمز و پوست‏انداخته بود. زنانی مهربان که شانه‏‌ها و گلین پیراهنشان بوی هیزم بلوط می‌داد و پرِ کِنارشان بوی گیاهان کوهی و بال کهنه‏شان بوی گندم برشته و کَلخُنگ.

طراح جلد: آقای مهدی الوندی

 

نمونه کار طرح روی جلد کتاب ایلدخت نوشته خانم سید محبوبه موسوی نمونه کار طرح پشت جلد کتاب ایلدخت نوشته خانم سید محبوبه موسوی

در ذیل اتودهای دیگر این کتاب را که ملاحظه می‌فرمایید:

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه 0 از ۵. تعداد امتیازات 0

اولین کسی باشید که رای میدهد

برچسب‌ها:
دسته‌ها: نمونه کارها

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.