در این نوشته مراحل نصب نرم افزار ویراستار مک که برای سیستم عاملی mac یا اصطلاحا Macos کدنویسی شده است را مرور می‌کنیم:

گام اول- فعالسازی امنیتی ماکرو

ابتدا مانند عکس زیر از منوی word گزینه Preferences را انتخاب می نماییم:

فعالسازی امنیتی نصب ماکرو در ورد در سیستم عامل مک macos

سپس در پنجره باز شده بر روی آیکون Security  کلیک بفرمایید:

فعالسازی امنیتی نصب ماکرو در ورد در سیستم عامل مک macos

سپس از قسمت Macro Security گزینه سوم یعنی Enable All macros را انتخاب بفرمایید:

فعالسازی امنیتی نصب ماکرو در ورد در سیستم عامل مک بوک macos و نصب نرم افزار ویراستار

گام دوم: فعالسازی ماکروی نیم فاصله

پس از خارج کردن فایل دانلود شده از حالت زیپ، باید فایل install-virastar.docm یا install-virastar در نرم افزار word باز گردد و سپس مراحل زیر در محیط فایل باز شده اجرا گردد.

نکته مهم: فایلی به نام install-virastar.docm که باز کرده‌اید، در واقع یک فایل نصبی هم هست. تمام آموزش‌های این قسمت حتماً باید روی همان فایل صورت پذیرد.

از منوی view گزینه Macros مانند عکس زیر کلیک گردد:

نصب و اجرای ماکرو بر روی سیستم عامل مک

سپس روی دکمه Organiser کلیک شود:

نصب و اجرای ماکروی اصلاح نیم فاصله و نرم افزار ویراستار بر روی سیستم عامل مک Mac سپس مانند شکل زیر روی ArangwebMacos سمت چپ کلیک کرده و سپس گزینه Copy را انتخاب کنید.

نصب و اجرای ماکروی اصلاح نیم فاصله و نرم افزار ویراستار بر روی سیستم عامل مک Mac

نکته 1: اگر در سمت چپ چیزی ندیدید و ArangwebMacos موجود نبود به این معنا است که  این اقدامات را روی فایل Install انجام نداده‌اید.

نکته 2: اگر برای بروزرسانی اقدام میکنید یا به هر دلیلی نام مشابهی از قبل در سمت راست وجود داشت که در هنگام کپی کردن با خطا روبرو شدید، ابتدا روی آن کلیک کنید و سپس  delete کنید، بعد از سمت چپ مجددا به سمت راست copy کنید)

نکته 3: در صورت پیغام خطای path not found، فایل install را بر روی دسکتاپ یا ریشه یکی از درایوها کپی کنید و مراحل بالا را مجدداً طی بفرمایید.

تبریک می‌گوییم ماکرو روی ورد شما به طور کامل نصب شده است

گام سوم- اجرای ماکرو در ورد

  1. از منوی view گزینه Macros را انتخاب بفرمایید
  2. ماکروی مورد نظر را اجرا بفرمایید و بر روی Run کلیک بفرمایید

مراحل  اجرای ماکرو:

  1. مرحله یک: در این مرحله 50 درصد از نیم فاصله‌ها اصلاح می‌گردند. این مرحله نسبت به سایر مراحل مطئن‌تر و سریع‌تراست. عباراتی مانند درخت‌ ها اصلاح به درخت‌ها، سبزی های به سبزی‌های، لیوان هایشان به لیوان‌هایشان، اسب هایی به اسب‌هایی، جعبه ای به جعبه‌ای، شده اند به شده‌اند، می شود به می‌شود، نمی گردد به نمی‌گردد اصلاح می‌شوند.
  2. مرحله دو: در این مرحله فاصله‌گذاری‌های بعد و قبل نقطه‌ها، ویرگول‌ها، علامت سوال، علامت تعجب، دو نقطه و غیره اصلاح می‌گردد. سرعت اجرا بسیار بالا است ولی برای فایل‌های حساس شامل جداول زیاد پر از اعداد اعشاری و فرم‌های خام توصیه نمی‌گردد و احتمال بروز خطا کمی وجود دارد.
  3. مرحله سه: در این مرحله 20 درصد از نیم‌فاصله‌ها اصلاح می‌شوند. فاصله‌ها در عبارات مرکبی نظیر (شبیه سازی، باستان شناس، انعطاف پذیر، رقابت پذیر، ملال آور، قاعده مند، وام دهندگان و بیش از 10 هزار ترکیب دیگر) تبدیل به نیم فاصله می‌شوند. مانند شبیه‌سازی، باستان‌شناس، انعطاف‌پذیر و غیره. این مرحله برای تعداد صفحات بالاتر از 30 صفحه زمانبر است.
  4. مرحله چهار: در این مرحله 25 درصد از نیم‌فاصله‌ها اصلاح می‌گردند. این مرحله زمان بر است و در برخی فایل‌ها احتمال بروز اشکالات مختصر وجود دارند لذا در متن‌های طولانی و حساس توصیه نمی‌گردد. نیم‌فاصله در افعالی که دارای (می) و (نمی) چسبیده هستند مانند میشود اصلاح به می‌شود، میرود به می‌رود، نمیگردد به نمی‌گردد. همچنین افعال جمع مانند صبحها تبدیل به صبح‌ها، دوستهای به دوست‌های، عسلهایی به عسل‌هایی

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه 0 از ۵. تعداد امتیازات 0

اولین کسی باشید که رای میدهد

دسته‌ها:
نیم فاصلهویراستاری

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.