طراحی نمودن کاتالوگ‌های بازاریابی و تبلیغاتی یکی از مهمترین بخش‌های حرفه بازاریابی و معرفی کردن محصولات مختلف شرکت‌ها می‌باشد که در آن چکیده‌ای از مشخصات و جزئیات محصولات تولید شده و یا خدمات قابل ارائه را در قالب طراحی صفحات گرافیکی شرح می‌دهد. در واقع قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ شرکت‌ها با محصولات متفاوت برابر نیست.

برای مثال قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ یک شرکت تولید‌کننده محصول غذایی با قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ شرکت خدماتی فرق دارد.

تاثیر عکس‌های با کیفیت در قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ‌های تبلیغاتی

کاتالوگ‌های حرفه‌ای ترکیب کاملی از رنگ‌های متنوع، متن‌های مناسب و تصاویر مربوط به موضوع مورد نظر هستند و مطمئنا پیش از اینکه مخاطبان نوشته‌های کاتالوگ را مطالعه کنند، نگاهی به تصاویر و عکس‌ها می‌اندازند، در نتیجه تصاویر صحیح در طراحی کردن کاتالوگ‌ها برای جذب نمودن مشتری، بسیار حائز اهمیت می‌باشد انتخاب تصاویر مورد نظر باید دقت نمود که عکس‌های کاتالوگ واقعی باشند، به این معنی که عکس‌های محصولات و کاتالوگ‌های شرکت‌های دیگر نباشد یا جهت زیبا‌سازی کاتالوگ‌ها از استفاده کردن عکس‌های محصولات خارجی که در اینترنت موجود است منع کنند، زیرا کاربرد این دسته از تصاویر جدای از حرفه‌ای نبودن، با طراحی کردن کاتالوگ‌های فوق‌العاده آماتور، سبب ریزش مشتری خواهد شد و قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ‌ها هم کم می‌شود.

دانلود قالب کاتالوگ و بروشور تبلیغات شرکت میوه خشک در فوتوشاپ psd بیشتر شرکت‌هایی که هدفشان طراحی کاتالوگ باشد، عکس‌های مربوط و تصاویر کاملا واقعی از محصولات تولید شده خودشان را در اختیار گروه طراحی کاتالوگ قرار می‌دهند، تصاویری که به واسطه عکاسان حرفه‌ای از محصول شرکت و یا خدمات انجام گرفته آن‌ها می‌باشد. تصاویر کاتالوگ زمانی بازخورد خواهند داشت که دارای کیفیت بالایی باشند، زیرا در طراحی کاتالوگ حرفه‌ای و فوری، عکس‌ها بیانگر شکل و جزئیات ظاهری محصول می‌باشند و هر چقدر واضح‌تر باشند، محصول با کیفیت‌تری را تبلیغ می‌کنند که قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ‌ها نیز افزایش خواهد یافت.

ویژگی مهم کاتالوگ‌های قابل پخش و توزیع در این مورد است که بدون درخواست مخاطبین توزیع می‌گردد. در واقع مخاطبان مطلع نیستند که قرار است چه نوع کاتالوگی را ببینند و به همین دلیل هم از قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ مورد نظر بی‌اطلاع هستند. به همین سبب پس از دریافت برگه تا وقتی که محتویات آن را بررسی نکردند، نمی‌دانند که کاتالوگ در مورد چه مبحثی تبلیغ کرده است، حتی این ممکن هم وجود دارد که محتویات کاتالوگ به مخاطب بی‌ربط باشد و برگه دور بیندازد، پس طراحی کاتالوگ‌ها باید طوری باشد که حداقل چند دقیقه توجه و تمرکز مخاطب را جلب نماید. تقریبا مخاطبانی که کاتالوگ را دریافت می‌کنند زمان زیادی برای مطالعه نمی‌گذارند، در نتیجه برای طراحی نمودن آن لازم است از کمترین میزان متن و بیشترین تصاویر سرگرم‌کننده و جذاب مانور داده شود تا افراد را جذب خود کند تا قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ دچار خلل نگردد. برای نمونه کاتالوگ‌های یک صفحه‌ای(که در اصطلاح به آن تراکت گفته می‌شود! ) کسب و کار حرفه‌های مختلف مانند رستوران‌ها که در آن برگه‌ها، منوی غذا‌های طبخ شده را به همراه قیمت و تلفن تماس بیان می‌دارد

قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ صنعتی حرفه‌ای و فوری در انواع مختلف

حال بهتر است در مورد قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ حرفه‌ای و فوری بحث داشته باشیم. کاربری‌های گوناگون کاتالوگ‌ها، نشان‌دهنده این است که کاتالوگ‌های مختلف ابعاد و سایز‌های متفاوتی دارند که هر یک برگرفته از المان‌ها و تصاویر مختلف، تبلیغ محصول خاصی را بر عهده دارند. آنچه که قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ حرفه‌ای و فوری را تحت تاثیر قرار خواهد داد، معیار‌های مربوط به طرح نهایی کاتالوگ می‌باشد.

عوامل گوناگون و موثر در نرخ قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ‌های دیجیتالی

سایز و ابعاد کاغذ و میزان صفحات کاتالوگ

سایز و ابعاد کاغذ و تعداد صفحات آن، مهمترین معیاری باید باشد که در طراحی کاتالوگ بیان می‌شود. کاتالوگ‌هایی که فقط یک برگ دارند را به اصطلاح لت می‌گویند و بنا به اینکه کاتالوگ یک لت، دو لت یا سه لت باشد، نرخ‌ها متفاوت است.

طراحی کاتالوگ آزمایشگاه گردشگری سمنان

جنس صفحات کاتالوگ

جنس جلد طراحی شده هر کاتالوگ و همچنین صفحات داخلی آن بیشترین تاثیر را در قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ حرفه‌ای فوری دارد، طبعا بکار بردن کاغذ از نوع گلاسه براق یا مات، از بین انواع مختلف کاغذ‌های چاپی، کاتالوگ‌ها را بسیار جذاب‌تر خواهد کرد، اما چیزی که باعث فرق قیمت و نرخ کاغذ‌های گلاسه است، میزان گرماژ کاغذ مورد مصرف می‌باشد که در گلاسه بین اوزان 90-300 گرم تولید می‌گردد. برای مثال در کاغذ‌های گلاسه؛ در هر یک متر مربع از کاغذ، 90 گرم گلاسه موجود است که با افزایش یافتن گرماژ قیمت کاغذ نیز افزایش خواهد یافت. قیمت طراحی جلد نیز مبحث دیگری است که در مقاله مربوطه به آن پرداخته شده است.

سلفون کشی بر روی جلد کاتالوگ

کشیدن روکش سلفون روی جلد اصلی کاتالوگ موجب افزایش ماندگاری آن می‌شود، برای کاتالوگ‌های مخصوص بازاریابی و پرزنت که باید مدت زمان بیشتری استفاده شوند از سلفون استفاده می‌کنند که این موضوع قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ را بالا می‌برد. اما می‌توانید برای کاهش دادن هزینه کلی فقط روی جلد اول را سلفون بکشید و صفحه داخلی بدون سلفون بماند، البته سلفون کشیدن تمام صفحات، باعث شکیل شدن کاتالوگ خواهد شد

برجسته‌سازی نوشته‌ها و تصاویر جلد کاتالوگ

برجسته ساختن مطالب روی جلد، فقط جهت نشان دادن بیشتر عنوان مورد نظر است که علاوه بر زیبایی خیلی بیشتر، موجب جلب تمرکز و توجه مشتری خواهد شد. شاید در ابتدا برجسته کردن کاتالوگ، قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ حرفه‌ای افزایش دهد، ولی برای افرادی که به دنبال تبلیغات هدفمند هستند، نه تنها هزینه کردن یک مورد اضافی نیست بلکه به نوعی سرمایه‌گذاری طولانی مدت هم محسوب می‌شود.

نمونه کار طراحی کاتالوگ دیجیتال شرکت بام گستر آرمه

تاثیر سبک طراحی در قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ حرفه‌ای

طراحی حرفه‌ای صفحات داخل یک کاتالوگ به صورت صفحه‌آرایی به نوعی باعث جذب نگاه مشتری و مخاطبین خواهد شد؛ چرا که یک صفحه‌آرایی درست با ظاهر بصری شکیل و جذاب، بدون استفاده نمودن از بازاریابان حرفه‌ای در این زمینه، شروع به تبلیغ خواهد کرد که به قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ نظم خواهد داد

طراحان کاتالوگ، با آگاهی کامل از هنر‌های تجسمی که دارند؛ کاتالوگ‌هایی با ترکیب متقارن و نیز نامتقارن طراحی می‌نمایند که از با این روش متون و تصاویر کاتالوگ نظم خاصی می‌یابند. نوع چینش محتویات داخل کاتالوگ‌هایی که ترکیب‌بندی متقارن دارند؛ صفحاتی است که یک شکل و متقارن بوده و در نوع نامتقارن چنین ترتیب و نظمی کمتر دیده می‌شود و تاثیر زیادی در قیمت و تعرفه طراحی کاتالوگ خواهد داشت

طراحی حرفه‌ای صفحات داخل یک کاتالوگ به سبک ژورنالی

در کاتالوگ‌ها به سبک ژورنالی، ایده‌های جذاب و خلاقیت بیشتری صرف می‌شود، زیرا این کاتالوگ‌ها باید طوری طراحی شوند که علاوه بر یکپارچه بودن و داشتن موضوع یکسان در تمام کاتالوگ، هر یک از صفحات جداگانه و خاص منحصر به فرد طراحی گردد، که مخاطب در زمان مطالعه صفحه، در انتظار تصاویر و محتوای جدیدتر و جذاب‌تری باشد.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه 0 از ۵. تعداد امتیازات 0

اولین کسی باشید که رای میدهد

برچسب‌ها:
دسته‌ها: مقالات

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.