برای اینکه یک بروشور عالی و خیره‌کننده طراحی کنیم، لازم نکاتی را بدانیم. با مطالعه این مقاله با ده نکته مهم و لازم برای طراحی بروشور آشنا شوید.

قبل از شروع کار، هدف خود را بشناسید

قبل از اینکه طراحی بروشور را شروع کنید از مشتری خود سوالاتی درباره هدف وی از طراحی بروشور بپرسید و مطلع شوید که چرا مشتری به بروشور نیاز دارد. برخی از افراد از بروشور قبلی خود بازخورد مد نظر را نداشتند به همین دلیل لازم است که شما اهداف آن‌ها را بشناسید و بدانید که افراد به دنبال کسب چه نتیجه‌ای می‌باشند.

خلاق باشید

یکی از نکاتی که باعث می‌شود شما از دیگر طراحان بروشور متمایز شوید این است که به دنبال ایجاد طرح منحصر به فرد خود باشید. زمانی یک طرح منحصر به فرد تلقی می‌شود که بتوان تفاوت‌ها و منحصر به فرد بودن آن را از میان دیگر بروشور‌ها تشخیص داد.

چند پیش طرح را روی کاغذ بکشید

یک نکته مهم برای طراحی بروشور این است که به یک طرح محدود نباشید. کلیپ درآوردن شما می‌توانید چند پیش طرح روی کاغذ بکشید و زمان خود را برای به تصویر درآوردن یک طرح صرف نکنید. برای مشتریان خود طرح‌هایتان به اشتراک بگذارید و بازخورد آن‌ها را ارزیابی کنید. برخورد مشتریان می‌تواند مثبت و منفی باشد. هرچه طرح بیشتر مورد استقبال افراد قرار گیرد، می‌تواند برای پردازش استفاده گردد.

سعی کنید در بروشور از طرح‌های ساده استفاده نمایید

یک بروشور مناسب می‌تواند طرح‌های ساده‌ای داشته باشد. در صورتی که مشتری شما قصد دارد از تصاویری با تعداد زیاد استفاده کند که همه آن‌ها یک هدف را دنبال می‌کنند، بهتر از تصاویر را به هم بچسبانید و بدون فاصله در کنار یکدیگر قرار دهید. راه حل این موضوع می‌تواند این باشد که به جای آن از یک کاور واحد استفاده نمایید.

طرح ساده در طراحی بروشور تصاویر مناسبی از کسب و کار را در بروشور ارائه دهید

باید طراحی بروشور با تصور مشتریان مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال افرادی که قصد دارند برای موسسات خیریه بروشور تهیه کنند نیازی به بروشور‌های لوکس نخواهند داشت زیرا این امر می‌تواند باعث شود که مردم فکر کنند که در حساب این موسسات به قدر کافی پول برای خرج کردن وجود دارد. همچنین گاهی ممکن است که یک محصول به بروشوری لوکس و پرزرق و برق نیاز داشته باشد.

از عکس‌های با کیفیت استفاده کنید

برای طراحی یک بروشور لازم است که عکس‌ها با کیفیت باشند به طوری که مخاطب از دیدن عکس‌ها لذت ببرد. به عنوان مثال اگر قصد دارید در زمینه بورس، بروشور طراحی کنید، از تصاویری استفاده نمایید که حس کمیابی را به مشتری القا کند.

استفاده از عکس در طراحی بروشور

ابزار مفید را به کار ببرید

برای اینکه مخاطب را جذب بروشور کنید از عناصر مختلفی استفاده کنید. طرح‌ها را به گونه‌ای انتخاب کنید که برای مخاطب سوال ایجاد کند و او را به دنبال کردن مطلب تشویق نماید. از قالب‌های آماده کاتالوگ و بروشور که به صورت لایه باز در دسترس هستند هم می‌توانید استفاده کنید.

خواننده متن را در اولویت قرار دهید

برای طراحی بروشور لازم است که هدف نهایی را در نظر بگیرید بروشور را به گونه‌ای طراحی کنید که مطابق نظر و خواسته مخاطب باشد یعنی بتواند اطلاعاتی که لازم است مشتری بداند را ارائه دهد. برای طراحی بروشور، مشتری را اولویت قرار دهید و طرح را برای او بزنید نه برای خود یا شرکت.

طراحی بروشور برای مخاطبان فونت خود را محدود نمایید

برای اینکه طراحی بروشور انجام دهید به فونت‌های زیادی نیاز ندارید. برای نوشتن عنوان، زیر عنوان و متن از یک فونت واحد استفاده کنید. گاهی ممکن است که طراح بروشور برای بیان برتری خود نسبت به سایر رقبا از فونت‌های متعدد و جدیدی برای طراحی بروشور استفاده کند اما بهترین فونت، فونت استفاده شده در سازمان می‌باشد که می‌تواند هویت شرکت را بازگو نماید.

طراحی بروشور فونت اندازه کاغذ را تعیین کنید

قبل از اینکه طراحی بروشور را شروع کنید باید در انتخاب اندازه و نوع کاغذ و تقسیمات آن دقت فرمایید. بروشور‌ها معمولاً به شکل دو لت، سه لت و چهار لت طراحی می‌گردند.

انواع کاغذها و تا شدن آن ها در طرح بروشور

نمونه کارهای طراحی بروشور

در زیر چند نمونه کار طراحی برشور جهت الهام گرفتن شما قرار داده شده است که ملاحظه آن ها خالی از لطف نیست

 

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه 0 از ۵. تعداد امتیازات 0

اولین کسی باشید که رای میدهد

برچسب‌ها:
دسته‌ها:
آموزشمقالات

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.