هر شخصی که تا کنون مجله‌ای را در دست گرفته باشد، با فهرست مجله اشنا است. طراحی فهرست مجله اهمیت زیادی دارد و طراحان اغلب سعی می‌کنند آخرین قسمتی که در مجله طراحی می‌کنند، بخش فهرست مطالب آن باشد. به همین دلیل وقتی به آن رسیده‌اند دیگر در مراحل انتهایی و خسته‌کننده طراحی هستند و به همین دلیل برای آن وقت و خلاقیت زیادی صرف نمی‌کنند، در صورتی که بعد از جلد مجله یکی از مهمترین عناصر مجله از نظر جلب مخاطب و افزایش جذابیت فهرست مطالب مجله است.

همچنین یکی از کابردی‌ترین قسمت‌های مجله است زیرا به خوانندگان مجله این امکان را می‌دهد به راحتی مقاله‌ی مورد نظر خود را پیدا کنند و یا مروری بر مقالاتی که در این شماره از مجله ارائه شده داشته باشند.

حالا زمان آن رسیده که با صرف کمی خلاقیت، فهرست مطالب خود را زیباتر از همیشه کنید.

در زیر مجموعه‌ای منتخب از 50 نمونه کار فهرست مجلات ایرانی و خارجی برجسته وجود دارد که به ایده پردازی شما کمک شایانی می‌کند:

در ابتدا نمونه‌کارهایی صفحات فهرست مجله که در قالب‌های آماده مجله استودیو آرنگ به کاربرده شده را ملاحظه می‌فرمایید:

در ادامه نمونه‌کارهای طراحی فهرست مجله که اغلب فارسی و ایرانی هستند و تعداد بسیاری از آن‌ها توسط تیم تخصصی طراحی مجله استودیو صفحه آرایی آرنگ دیزاین شده را خدمت شما جهت بهربرداری لازم و اخذ ایده ارائه می‌دهیم:

فهرست مجله فهرست مجله انگلیسی و چاپ فهرست مجله مذهبی فهرست مجله دولتی فهرست مجله فهرست مجله آشپزی فهرست مجله مد و فشن فهرست مجله ازدواج و خانواده فهرست مجله موزه ها

استفاده از عکس در فهرست

شما می توانید با استفاده از یک عکس شاخص، بزرگ و با کیفیت، جلوه خاصی به صفحه فهرست خود بدهید. با این کار در یک ستون متراکم فهرست خود را جای دهید و بقیه صفحات روبروی هم را به عکس خاص و زیبا اختصاص دهید. با این کار یک هارمونی زیبا به مجله خود داده‌اید:

استفاده از ستون‌ها

شما می توانید با استفاده از ستونها و یا جداول به طراحی فهرست مطالب مجله خود بپردازید. برای این کار در قسمت بالای ستون از عکسهای شاخص آن مقاله و یا بخش از مجله استفاده کنید و در قسمت پایین آن به درج تیترها و شماره صفحات بپردازید:

با استفاده از تصاویر زیبا پیش نمایشی از محتوای مقالات به خوانندگان بدهید

میتوانید فهرست خود را مانند تصویر زیر به صورت چند ستونه طراحی کنید و گاهی از تصاویر زیبا نیز که پیش نمایشی از مقالات هستند نیز با درج شماره صفحات در گوشه آن به مخاطبان علاوه بر ایجاد انگیزه خواندن آن مطلب، یک راه حل ساده برای پیدا کردن مقالات ارائه دهید:  آموزش طراحی فهرست مجله

صفحه فهرست مجله خارجی

در زیر برخی از نمونه‌کارهای طراحی فهرست مجله خارجی را ملاحظه می‌فرمایید:

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه 0 از ۵. تعداد امتیازات 0

اولین کسی باشید که رای میدهد

دسته‌ها:
صفحه آرایی مجلهمقالات

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.