با توجه به قیمت بالای جوهرهای چاپ، چاپ کردن کاغذ خط دار اصلا به صرفه نیست و هزینه بالایی دارد. اما زمان‌هایی است که شما به تعدادی کمی از این کاغذها نیاز دارید و یا می‌خواهید فاصله‌ی خطوط و حاشیه را به دلخواه خود تغییر دهید. برای یک مثال ممکن است یک معلم مهدکودک بخواهد المان‌های گرافیکی برای فصول مختلف سال طراحی کند تا کودکان لذت بیشتری از انجام تمرینات ببرند و تمرین کردن برایشان جذاب شود.

چندین راه مختلف برای خط دار کردن کاغذ در word وجود دارد، از قبیل ویرایش تنظیمات یک جدول و یا استفاده از Underline. همچنین می‌توانید با دانلود رایگان صفحه خط کشی شده در ورد نیز کارتان را راه بیاندازید.

در زیر آموزش ویدیویی خط دار کردن صفحه در ورد را آموزش میدهیم، اگر موفق به دیدن ویدیو نشدید در زیر ویدیو به صورت تصویری توضیح داده شده است

 

استفاده از جدول برای خط دار کردن صفحه

راحت‌ترین و ساده‌ترین راه برای خط دار کردن صفحه ورد این روش استفاده از جدول است. بسیاری از قالب‌های صفحات خط دار در ورد با استفاده از یک جدول تک ستونه ایجاد می‌شوند. شما می‌توانید قالب خودتان را با یک فایل ورد خالی و با استفاده از تَب Insert و سپس Table با یک ستون بسیار پهن و با تعداد کافی ردیف برای پر کردن صفحه ایجاد کنید (شماره 1 شکل زیر) (در صورت نیاز از راست کلیک روی جدول و سپس دستور Insert Row استفاده کنید- شماره 2). (منبع) از گوشه‌های جدول نیز برای تغییر اندازه پهنا و ارتفاع خطوط استفاده کنید (شماره 3).
استفاده از جدول برای خط دار کردن صفحه
در نهایت میتوانید خطوط چپ و راست فایل را بردارید. قالب شما آماده است.

حذف خطوط در جدول در ورد

خط کشی صفحه با استفاده از Underline و فضای خالی اسپیس

یکی از سریعترین راه‌ها برای ایجاد یک صفحه خط کشی شده در فایل ورد استفاده از underline است. به این صورت که با استفاده از Tab فضاهای خالی ایجاد کنید و سپس با select کردن آن‌ها و استفاده از کلید‌های Ctrl+U خط کشی‌های مورد نظر را انجام دهید. همچنین دکمه underline نیز در قسمت Font در ورد موجود است که می‌توان با استفاده از آن نیز انجام داد.

خط کشی با استفاده از خط تیره

همانطور که در مطلب آموزش کشیدن خط افقی در ورد آموزش دادیم، می‌توانید با کشیدن سه خط تیره متوالی و سپس دکمه enter یک خط افقی در ورد ایجاد نمایید. با تکرار این کار می‌توانید تمام صفحه را خط کشی نمایید. البته با توجه به وقتگیر بودن دو روش فوق این کارها توصیه نمی‌گردد و بهترین راهکار استفاده از جدول است

همچنین برای دانلود عکس سفید ساده میتوانید به مقاله مربوطه مراجعه بفرمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه 3.8 از ۵. تعداد امتیازات 80

اولین کسی باشید که رای میدهد

برچسب‌ها:
دسته‌ها: آموزش

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.