کلمه تمپلیت به معنی قالب و الگو می‌باشد و معمولاً در زمینه سایت و انتشار کتاب و مجله و حتی جلد کتاب به کار می‌رود. در واقع، تمپلیت، قالب و الگویی است که مانند یک راهنما عمل می‌کند. بعضی از تمپلیت‌ها به صورت آماده می‌باشند که بدون وجود طراح و اطلاعات زیادی در این زمینه، مورد استفاده قرار می‌گیرند و به راحتی به تولید یک سایت، کتاب و یا نشریات دیگر می‌پردازد.

ساختار یک تمپلیت آماده به چه صورت می‌باشد؟

رنگ‌بندی، فونت، ترکیب‌بندی و عناصر مختلف گرافیکی در تمپلیت آماده، تعیین‌کننده همه قسمت‌های کار هستند و به گونه‌ای مشخص می‌شوند که مخاطب به راحتی بتواند به ویرایش آن‌ها بپردازد. در این قالب و الگوی آماده، طرح گرافیکی در ارتباط با موضوع خاصی طراحی می‌شود که بر اساس آن، ساختار کل محتوا از قبیل تصاویر و متن مشخص می‌گردد. به طور کلی، امکانات، کیفیت و خصوصیات این قالب‌ها به غیر از محتوا و نوع آن، به طور کامل بستگی به مهارت و تجربیات تولید‌کننده آن دارد.

قالب طرح روی جلد کتاب دانلود

تمپلیت آماده نرم‌افزار ورد

استفاده از این قالب‌های آماده برای افراد مختلف، به دلیل ساده بودن نرم‌افزار ورد بسیار آسان می‌باشد. تمپلیت‌های آماده کتاب در ورد، برای یک نوشتار ساده در قالب ورد می‌باشد. ولی بهتر است به دلیل ساختار این نرم‌افزار، از این قالب‌ها کمتر استفاده شود. زیرا حتی برای یک کتاب ساده هم خروجی بی‌کیفیتی دارد. روش استفاده از این قالب‌های آماده، مانند تمپلیت‌های دیگر بدین صورت است که در موقع باز کردن فایل که طرح پایه آن می‌باشد، می‌توان مطالب مورد نظر را در قالب مربوطه جایگزین نمود. در این قالب‌ها استایلهای متن و محتوا از پیش تعریف شده است و سرعت تنظیم کتاب را برابر استانداردهای موجود در نشر کتاب برای نویسندگان بسیار بالا می برد.

قالب‌های آماده انواع کتاب و نشریات

یکی از عواملی که برای جذب خواننده مهم می‌باشد، ایجاد یک ظاهر جذاب و دلنشین برای انواع کتاب‌ها، مجله‌ها و نشریات مختلف می‌باشد که با تمپلیت و یا طراحی قالب آن‌ها، این ظاهر زیبا به وجود می‌آید. در این راستا، طراح کتاب طبق محتویات آن و همچنین با مدنظر قرار دادن طرز فکر نویسنده و نشریات تهیه شده، جهت درک بهتر خواننده و ارتباط تنگاتنگ او با محتوای موجود، تلاش می‌کند تا طراحی قالب کار را مرتبط با این موارد انجام دهد. برای مثال با دانلود انواع قالب آماده طراحی مجله و نشریه ضمن تسریع در صفحه آرایی، استانداردها نیز رعایت شده و بهترین رنگ ها و فونتهای موجود برای مجله انتخاب شده اند.

هر چیزی را که شما جهت طراحی متن لازم دارید، می‌توانید از قالب آماده استفاده نمایید. فقط این مورد بستگی به نوع قالب، ویژگی‌ها و امکانات مختلف دارد

شما این امکان را در تمپلیت دارید که متن مورد نظر خود را بر اساس ساختار کلی آن در هر قسمتی قرار دهید و اندازه عناصر را نیز بزرگ یا کوچک نمایید. همچنین رنگ بخش‌هایی از کار را می‌توانید تغییر دهید. در صفحه‌ آرایی نیز با استفاده از تمپلیت، با در نظر گرفتن ساختار اصلی طرح موجود و خلاقیت در این زمینه، می‌توان به تغییر محتوا پرداخت و موارد جدیدی را ایجاد نمود.

تمپلیت آماده نرم‌افزار حرفه‌ای ایندیزاین

نرم‌افزار حرفه‌ای ایندیزاین، این قابلیت را دارد که همه امکانات مورد نیاز را در دسترس طراح و صفحه‌آرا قرار دهد. این نرم‌افزار حرفه‌ای، برای صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک به کار می‌رود و یک سری امکانات را در حوزه طرح‌های گرافیکی از قبیل نشریه‌ها، انواع کتاب، بروشور، کاتالوگ، فرم‌ها و کتاب‌های الکترونیکی در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

نرم‌افزار ایندیزاین، امکانات زیادی را برای طراحی کتاب و مجله در اختیار طراح و صفحه آرا می‌گذارد (بخوانید: آموزش صفحه آرایی در ایندیزاین) و کار با آن فوق‌العاده راحت و سریع انجام می‌شود. در حقیقت، تمپلیت یا قالب‌های آماده ایندیزاین، کیفیت بسیار بالایی دارند ولی بدان معنی نمی‌باشد که همه تمپلیت‌های موجود در وب سایت‌ها و مجموعه‌ها دارای ویژگی‌ها و امکانات کامل و بی‌نقصی می‌باشند، زیرا به توانایی، تجربه و آگاهی تولید‌کننده تمپلیت بستگی دارد.

طبق آنچه گفته شد، قالب‌های تمپلیت‌های طراحی شده با توجه به اهداف مختلف، در موضوعات و الگو‌ها متفاوت می‌باشند. ولی تشابهاتی نیز در آن‌ها وجود دارد. اصولاً این تمپلیت‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که صفحات زیادی را در بر می‌گیرند و همین باعث در اختیار قرار دادن طرح‌های مختلفی برای طراحی می‌شود و راهنمای بسیار مناسبی نیز برای صفحه آرا می‌باشد.

قالب آماده کتاب در ایندیزاین طرح پدیده
استفاده از تمپلیت یا قالب‌های آماده برای انواع نشریات

تمپلیت‌های آماده استودیو آرنگ

به طور کلی، تمپلیت‌های آماده‌ی کتاب، کاتالوگ، مجله و نشریه‌های مختلف به شکل الکترونیک و چاپی در فروشگاه‌های آنلاین وجود دارند. این تمپلیت‌ها یا قالب‌های آماده بر اساس روش‌های صحیح صفحه‌آرایی، طراحی شده‌اند و استفاده از آن‌ها برای همه مخاطبان، بدون در نظر گرفتن توانایی و مهارت، بسیار راحت می‌باشد.

در آخر باید بگوییم که تمپلیت‌های آماده استودیو آرنگ، به صورت یک قالب آماده با امکانات ویژه جهت استفاده سریع مخاطب تهیه شده‌اند.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه 0 از ۵. تعداد امتیازات 0

اولین کسی باشید که رای میدهد

برچسب‌ها:
دسته‌ها:
آموزشصفحه آراییمقالات

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.