در این نمونه کار طراحی گزارش عملکرد که عنوان آن ” خیزش بخش کهریزک به سوی توسعه و پیشرفت” است و در بهار سال 1399 توسط روابط عمومی بخشداری کهریزک تهیه شده است، از theme رنگ سبز برای صفحات داخلی استفاده شده است.

در زیر بخشی از مقدمه و دیباچه این گزارش را به همراه عکسهای صفحات داخلی آن مشاهده می فرمایید:

بخشداری، نقش مهمی در موفقیت برنامه‌ها و طرح‌های توسعه شهری و روستاهای بخش به عهده دارد، این موضوع به ویژه در ارتباط با توسعه پایدار بیش‌تر اهمیت پیدا می‌کند. شهرها و روستاها و در مفهوم گسترده تر بخش‌ها به علت دارا بودن جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی، از مقاصد گردشگری محسوب می‌شوند. در همین راستا بخشداری کهریزک با رویکرد توسعه و با اولویت ظرفیت‌های این بخش سعی کرده‌ علی‌رغم چالش‌های موجود گام موثری در مسیر اتکا به اقتصاد بدون نفت بردارند.

نمونه گزارش عملکرد یک ساله روابط عمومی شهرداری چهاردانگه
هر چند پیش از این بخش کهریزک توام با چالش‌های مختلف زیست محیطی بود که نام کهریزک این چالش‌ها را به ذهن متبادر می‌کرد و همین امر سبب مغفول ماندن ظرفیت‌های مهم این بخش در حوزه‌های‌ کشاورزی، صنعتی، اقتصادی، گردشگری و غیره شده بود؛ منتها تیم جدید بخشداری کهریزک با اشراف به مسائل و موضوعات مختلف و همچنین شناسایی ظرفیت‌ها و چالش‌های موجود حرکت به سمت توسعه بخش را بر مبنای نگاه علمی و کارشناسی و رویکرد عملیاتی و اجرایی هدف‌گذاری کرده تا در چشم‌انداز نزدیک بخش کهریزک با تمام ظرفیت‌های موجود بر مدار توسعه قرار گیرد و در سال جهش تولید و در گام دوم انقلاب بتواند حرکت موثری در اعتلای ایران اسلامی و خدمت رسانی به مردم بردارد.
در این گزارش ضمن بررسی اقدامات و عملکرد تیم جدید بخشداری کهریزک سعی شده تا با نگاه آینده‌پژوهانه و ترسیم چشم‌انداز آتی زمینه تحقق اهداف توسعه محور و ایجاد شرایط برای بالفعل کردن ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالقوه فراهم شود.

شهر و فرآیند شهرنشینی که امروز به شکل زیست غالب تمام بشریت درآمده، در آینده نزدیک شاید به تنها شکل سکونتگاهی و زندگی اجتماعی انسان‌ها تبدیل شود. شهر همواره ساز و کاری متحول و پویا در حال تغییر و دگرگونی است و این تغییر و دگرگونی تحت شرایط مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و غیره رخ می‌دهد. با مطرح شدن مفهوم فراگیر جامعه مدنی، این انگاره به عنوان عامل مهم در تحول و دگرگونی شهرها وارد عمل می‌شود و تاثیر خود را بر ویژگی‌های فضایی کالبدی شهر برجای می‌گذارد. شهر به عنوان نماد کالبدی، اوضاع فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در هر عصر و دوره‌ای می‌تواند معیاری جهت ارزیابی روند تحولات جامعه در آن دوره باشد. البته روستاها نیز در این فرآیند حائز اهمیت بسیار هستند چرا که به عنوان اولین محل زیست بشر و به واسطه ظرفیت‌های مختلف نقش مهمی در تکوین شهرها و به فراخور آن در حوزه بخش ایفا می‌کند.


در این میان بخش «کهریزک» از توابع شهرستان ری این قابلیت را دارد که در آینده‌ای نزدیک به برند شهرستان ری به طور عام و نماد کالبدی کشاورزی، صنعتی و حتی گردشگری استان تهران به طور خاص تبدیل شود.
این بخش به واسطه شرایط اقلیمی ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه کشاورزی دارد، از سوی دیگر به واسطه حضور کارگاه‌ها، واحدهای تولیدی و صنعتی نقش غیرقابل انکاری در تحول بخش صنعتی شهرستان و استان ایفا می‌کند، ضمن اینکه ظرفیت‌های گردشگری و آثار تاریخی این بخش نیز قابل چشم‌پوشی نیست.


بر این اساس تیم جدید مدیریت بخشداری کهریزک درصدد است تمامی این ظرفیت‌ها را به شکلی هدفمند و جهت‌گیری شده در راستای ارتقا وضعیت بخش و توسعه همه جانبه بکار گیرد تا بتواند گامی مؤثر در پیشبرد اهداف از پیش تعیین شده در جهت بهبود سبک و سطح زندگی شهروندان بردارد.

طراحی قالب و گرافیک داخلی این گزارش به علاوه صفحه آرایی آن توسط خانم حمیده خواجوی راد از استودیو صفحه آرایی آرنگ انجام شده است.

در زیر تصاویر موکاپ مجله این گزارش عملکرد را مشاهده میفرمایید:

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه 0 از ۵. تعداد امتیازات 0

اولین کسی باشید که رای میدهد

برچسب‌ها:
دسته‌ها: نمونه کارها

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.