یکی از ارکان بسیار مهم در طراحی جلد مجله مثبت اندیشی است. حال یعنی چه؟ در نظر داشته باشید که اگر به همه مجله‌ها نگاه کنید یک چیز در حالت‌های مختلف در حال ارائه شدن به مصرف کننده است این موضوع در مجله‌های هنری به خصوص در بخش‌های عکاسی و موسیقی بیشتر دیده می‌شود. حال برای طراحی جلد مجله خاص نیاز است که یک مورد به روتین‌های قبلی اضافه شود که جلد مجله را هیجان انگیز‌تر نماید.

مثلاً وجود کوپن‌های تخفیف خرید یک نت موسیقی بر روی جلد یک مجله هنری می‌تواند مخاطب زیادی جذب نماید علت این امر هم مشخص است مردم هرگز چنین فرصتی را از دست نمی‌دهند. در این زمینه کار کوچک با بازده بالا صورت گرفته است.

در مجله‌های هنری فونت ریز با رنگ‌های درخشنده بی نظیر است، شفاف بودن تصویری که بر روی طرح جلد یک مجله عکاسی قرار می‌گیرد به مراتب از اهمیت بیشتری به نسبت یک مجله پزشکی خواهد داشت، علت این امر نیز انتظار زیاد مخاطب از کیفیت عکاسی است. تمرکز در این سری از مجله‌ها جنس متفاوتی دارد و جلب تمرکز به نوبه خود بسیار ارزشمند است از یاد نبرید که طراحی جلد مجله هنری باید افرادی که از هنر دور هستند را علاقه مند نماید و افراد هنردوست را علاقه مند تر!

ظاهر هیجان انگیز در هنر بسیار مهم است وقتی صحبت از هنر می‌شود چشم مهمترین عضوی است که به کار گرفته می‌شود. بارها دیده شده است که یک نشریه در طول یک ماه موضوع جدید و خاصی برای ارائه کردن ندارد اما طراحی جلد باید به صورتی باشد که مخاطب متوجه نشود! هیجان انگیز بودن در این زمینه تنها راه نجات است و می‌تواند میزان فروش را به وضعیت بالاتری برساند.

در مجله‌های هنری استفاده از جزئیات نامفهوم به صورت افراطی همچون یک سم کشنده است. همه کسانی که مجله مورد نظر را خریداری می‌کنند یک نقاش ماهر و یا یک عکاس مشهور نیستند، اطلاعاتی که بر روی جلد ارائه می‌شود باید خاص اما قابل درک باشد. برای این بخش یک مثال می‌زنیم. فرض کنید مجله عکاسی قرار است در مورد فروش یک دوربین عکاسی قوی فعالیت نماید. در چنین شرایطی استفاده از عنوان ” دوربین هوشمند سال – یک گردآوری” مخاطب را ناکام می‌گذارد در طراحی جلد مجله دوست بودن با مخاطب بسیار مهم است بنابراین عنوان بهتر ” باهوش باشید، بهترین دوربین هوشمند سال را داشته باشید ” می‌تواند مخاطب را هوشیار نماید.

در زیر برخی از ایده ها و نمونه طرح جلد مجلات هنری و عکاسی را مرور میکنیم:

از پرسپکتیو تک نقطه ای استفاده کنید

منبع

عکس و پس زمینه را با یکدیگر ادغام کنید

 

با استفاده از عکس تاثیرگذار باشید

از گمنامی استفاده کنید

با استفاده از الگوهای دکوراتیو تصویرسازی کنید

از حداکثر فضای خالی استفاده کنید

از زاویههای دیگر نیز استفاده کنید

یک رنگ خاص را متمایز کنید

 

 

از یک الگو برای خلق جلوه های ویژه استفاده کنید

 

از geometric transparency برای عمق دادن به جلد مجله استفاده کنید

از ابزارهای سنتی اثری هنری خلق کنید

 

از بریدن و پاره کردن برای خلق جلوه بصری در جلد مجله تان بهره بگیرید

 

با کاغذ تصویرسازی کنید

برخی دیگر از نمونه های مجله های معتبر و معروف هنری دنیا را در زیر بررسی میکنیم:

طراحی جلد مجله هنری، عکاسی و موسیقی

طراحی جلد مجله هنری، عکاسی و موسیقی

 

طراحی جلد مجله هنری، عکاسی و موسیقی

برای مشاهده طرح جلد مجله کودک نیز می توانید از لینک مذکور استفاده فرمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه 3.7 از ۵. تعداد امتیازات 3

اولین کسی باشید که رای میدهد

برچسب‌ها:
دسته‌ها: صفحه آرایی مجله

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.