قیمت طراحی جلد مجله در استودیو صفحه آرایی آرنگ  در سال 1403 سه میلیون تومان است. قیمت طراحی جلد مجله در خارج از کشور از 300 دلار به بالا محاسبه می‌شود (منبع). همچنین برای اطلاع از قیمت طراحی جلد کتاب  می توانید مقاله مربوطه را مطالعه بفرمایید.

پارامترهایی که برای تعیین قیمت طراحی جلد مجله لحاظ می‌شود بسیار مهم است. یکی از مواردی که دخالت مستقیم بر روی تعرفه طراحی جلد مجله دارد، رعایت سلسله مراتب در تایپوگرافی بوده به طوری که روند قرارگیری متن بر روی جلد در استانداردترین حالت خود رویت شود. در طراحی جلد مجله تنها یک طراحی زیبا به صورتی که عکس‌ها و عنوان در کنار هم ترکیب شده‌اند کفایت نمی‌کند در واقع طراح باید ارزیابی کند که مجله بر روی دکه‌های روزنامه فروشی به چه شکلی دیده می‌شود و چشم‌ها کدام بخش را اول می‌بیند، کدام بخش را بیشتر می‌بیند. در سلسله مراتب تایپوگرافی موضوع و عنوان اصلی می‌بایست بزرگتر از سایر موارد باشد این موضوع زحمت مخاطب را برای دیدن مجله کمتر می‌کند. چشم انسان به سمت اعداد بزرگ و همینطور نقشه‌های گرافیکی بیشتر جذب می‌شود و طراح می‌بایست همه این موارد را از قبل بداند و لحاظ کند.

دانلود قالب لایه باز جلد کتاب در فوتوشاپ

در دیگر مواردی که در قیمت طراحی جلد مجله تأثیرگذار است، قانون شکنی در طرح است! بله درست متوجه شدید گاه اعمال یک خلاقیت نیاز به قانون شکنی دارد که باید با مهارت بالایی همراه باشد. انتخاب یک رویداد جدید بر روی جلد مجله می‌تواند سرنوشت مجله را به کل تغییر دهد. اگر دقت کرده باشید بر روی بیشتر مجلات سینمایی این اصل به طور دقیق رعایت می‌شود و علت فروش بیشتر مجله‌های سینمایی به نسبت سایر گزینه‌ها همین قانون شکنی ظریف است.

از دیگر مواردی که در تعیین قیمت طراحی جلد مجله تأثیرگذار است انتخاب دقیق موقعیت‌ها است. گاه موقعیت انتخاب شده آنقدر ظریف و دقیق است که می‌تواند ساعت‌ها زمان طراح را بگیرد، گاه انتخاب یک موقعیت خوب نیاز به مطالعات زیادی دارد، انتخاب رنگی که برای لوگوها مدنظر قرار می‌گیرد بسیار مهم است استفاده از رنگ‌های ترکیبی و نوع ترکیب آن از دیگر موارد مهم در طراحی جلد مجله خواهد بود. استفاده از استایل‌های عکاسی ثابت و یا استایل‌هایی که به صورت نامحسوس اقدام به تغییر موضوع می‌کنند از دیگر مواردی است که برای تعرفه طراحی جلد مجله لحاظ می‌شود، انتخاب فرم جلد، نوع قالب به کار رفته، یونیفرم جلو و پشت جلد و همینطور فضای قرارگیری متن به صورتی که بازده صد در صد فراهم شود از دیگر مواردی است برای قیمت گذاری طراحی جلد مجله لحاظ خواهد شد بنابراین بسیار مهم است که پایه ریزی اولیه به درستی صورت بگیرد، گاه سهل انگاری در یک بخش کوچک سبب ضررهای دوباره و چند باره می‌شود.

نمونه کار طرح جلد کتاب توسعه پایدار شهر وایقان

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین رتبه 4.3 از ۵. تعداد امتیازات 6

اولین کسی باشید که رای میدهد

برچسب‌ها:
دسته‌ها: صفحه آرایی مجله

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.